La Selve, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga La Selve)
Jump to navigation Jump to search
La Selve
Komunë
noform
Pamje nga La Selve
Vendndodhja
La Selve is located in Franca
La Selve
La Selve
49°34′13″V 3°59′50″L / 49.570277777778°V 3.9972222222222°L / 49.570277777778; 3.9972222222222Koordinatat: 49°34′13″V 3°59′50″L / 49.570277777778°V 3.9972222222222°L / 49.570277777778; 3.9972222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.77 km2
Popullsia 214 banorë
Dendësia 45 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02150
INSEE 02705


La Selve është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. La Selve ka një popullsi prej 214 banorë dhe sipërfaqe 4.77 km², me një dendësi prej 45 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Selve (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale