La Vallée-Mulâtre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Vallée-Mulâtre
Komunë
noform
Pamje nga La Vallée-Mulâtre
Vendndodhja
La Vallée-Mulâtre is located in Franca
La Vallée-Mulâtre
La Vallée-Mulâtre
50°01′16″V 3°33′35″L / 50.021111111111°V 3.5597222222222°L / 50.021111111111; 3.5597222222222Koordinatat: 50°01′16″V 3°33′35″L / 50.021111111111°V 3.5597222222222°L / 50.021111111111; 3.5597222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.28 km2
Popullsia 163 banorë
Dendësia 31 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02110
INSEE 02760


La Vallée-Mulâtre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. La Vallée-Mulâtre ka një popullsi prej 163 banorë dhe sipërfaqe 5.28 km², me një dendësi prej 31 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Vallée-Mulâtre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale