La Vallée-au-Blé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Vallée-au-Blé
Komunë
noform
Pamje nga La Vallée-au-Blé
Vendndodhja
La Vallée-au-Blé is located in Franca
La Vallée-au-Blé
La Vallée-au-Blé
49°51′31″V 3°47′20″L / 49.858611111111°V 3.7888888888889°L / 49.858611111111; 3.7888888888889Koordinatat: 49°51′31″V 3°47′20″L / 49.858611111111°V 3.7888888888889°L / 49.858611111111; 3.7888888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.17 km2
Popullsia 370 banorë
Dendësia 72 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02140
INSEE 02759


La Vallée-au-Blé është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. La Vallée-au-Blé ka një popullsi prej 370 banorë dhe sipërfaqe 5.17 km², me një dendësi prej 72 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Vallée-au-Blé – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale