La Ville-aux-Bois-lès-Pontavert

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Ville-aux-Bois-lès-Pontavert
Komunë
noform
Pamje nga La Ville-aux-Bois-lès-Pontavert
Vendndodhja
La Ville-aux-Bois-lès-Pontavert is located in Franca
La Ville-aux-Bois-lès-Pontavert
La Ville-aux-Bois-lès-Pontavert
49°25′40″V 3°50′59″L / 49.427777777778°V 3.8497222222222°L / 49.427777777778; 3.8497222222222Koordinatat: 49°25′40″V 3°50′59″L / 49.427777777778°V 3.8497222222222°L / 49.427777777778; 3.8497222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.32 km2
Popullsia 139 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02803


La Ville-aux-Bois-lès-Pontavert është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. La Ville-aux-Bois-lès-Pontavert ka një popullsi prej 139 banorë dhe sipërfaqe 8.32 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Ville-aux-Bois-lès-Pontavert – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale