Labinot Haliti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Labinot Haliti
Labinot Haliti WSW.jpg
Të dhënat personale
Data e lindjes26 tetor 1985
Vendi i lindjesPrishtinë, Kosovë
Gjatësia1,84 m (6 ft +12 in)
PozicioniSulmues / Anësor
Karriera në rini
KF 2 Korriku
Sydney Olympic FC
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2002–2003Sydney Olympic FC2(0)
2003–2005Sydney United 58 FC22(7)
2005–2007Newcastle Jets FC27(3)
2007NK Slaven Belupo0(0)
2007–2008KS Teuta18(3)
2008–2009ŁKS Łódź22(7)
2009–2012Newcastle Jets FC65(12)
2012–2015Newcastle Jets FC81(11)
2015–2017Newcastle Jets FC8(0)
Ekipi kombëtar
2006Australia U-236(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Labinot Haliti (lindi më 26 tetor 1985) është futbollistë australianë i cili luan për Newcastle Jets FCA-League.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Labinoti lindi në Prishtinë[1] dhe u zhvendos nga vendi i tij në moshën 14 vjeçare me familje në Australi në vitin 1999, ku u vendosën në Sydney.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "From the ashes of war, a star is born". sportsaustralia. 16 shkurt 2006. Arkivuar nga origjinali origjinali më 20 korrik 2008. Marrë më 2008-12-26. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)