Labrador City

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Labrador City (kthjellim).


Labrador City
—  qytet  —
Labrador City is located in Kanadaja
Labrador City
Labrador City
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Newfoundland dhe Labradori
Ndarja statistikore 10
Kryebashkiaku Janice Barnes
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°57′V 66°55′P / 52.950°V 66.917°P / 52.950; -66.917 (Labrador City)Koordinatat: 52°57′V 66°55′P / 52.950°V 66.917°P / 52.950; -66.917 (Labrador City)
Lartësia 555 m (m.n.d)
Sipërfaqja 38,83 km2
Popullsia 7.240 banorë 2006
Dendësia 186,45 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 709
Kodi Postar A2V
www.labradorwest.com/

Labrador City është një qytet10, provinca Newfoundland dhe Labradori, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 38.83 km² dhe popullsi 7240 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Newfoundland dhe Labradori