Laffaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Laffaux
Komunë
noform
Pamje nga Laffaux
Vendndodhja
Laffaux is located in Franca
Laffaux
Laffaux
49°26′55″V 3°25′31″L / 49.448611111111°V 3.4252777777778°L / 49.448611111111; 3.4252777777778Koordinatat: 49°26′55″V 3°25′31″L / 49.448611111111°V 3.4252777777778°L / 49.448611111111; 3.4252777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.76 km2
Popullsia 149 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02880
INSEE 02400


Laffaux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Laffaux ka një popullsi prej 149 banorë dhe sipërfaqe 6.76 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Laffaux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale