Laigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Laigny
Komunë
noform
Pamje nga Laigny
Vendndodhja
Laigny is located in Franca
Laigny
Laigny
49°51′29″V 3°51′11″L / 49.858055555556°V 3.8530555555556°L / 49.858055555556; 3.8530555555556Koordinatat: 49°51′29″V 3°51′11″L / 49.858055555556°V 3.8530555555556°L / 49.858055555556; 3.8530555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.83 km2
Popullsia 209 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02140
INSEE 02401


Laigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Laigny ka një popullsi prej 209 banorë dhe sipërfaqe 10.83 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Laigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale