Lanchy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lanchy
Komunë
noform
Pamje nga Lanchy
Vendndodhja
Lanchy is located in Franca
Lanchy
Lanchy
49°49′36″V 3°04′32″L / 49.826666666667°V 3.0755555555556°L / 49.826666666667; 3.0755555555556Koordinatat: 49°49′36″V 3°04′32″L / 49.826666666667°V 3.0755555555556°L / 49.826666666667; 3.0755555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.69 km2
Popullsia 47 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02590
INSEE 02402


Lanchy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Lanchy ka një popullsi prej 47 banorë dhe sipërfaqe 3.69 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lanchy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale