Landifay-et-Bertaignemont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Landifay-et-Bertaignemont
Komunë
noform
Pamje nga Landifay-et-Bertaignemont
Vendndodhja
Landifay-et-Bertaignemont is located in Franca
Landifay-et-Bertaignemont
Landifay-et-Bertaignemont
49°49′01″V 3°36′23″L / 49.816944444444°V 3.6063888888889°L / 49.816944444444; 3.6063888888889Koordinatat: 49°49′01″V 3°36′23″L / 49.816944444444°V 3.6063888888889°L / 49.816944444444; 3.6063888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.6 km2
Popullsia 282 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02120
INSEE 02403


Landifay-et-Bertaignemont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Landifay-et-Bertaignemont ka një popullsi prej 282 banorë dhe sipërfaqe 19.6 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Landifay-et-Bertaignemont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale