Landouzy-la-Cour

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Landouzy-la-Cour
Komunë
noform
Pamje nga Landouzy-la-Cour
Vendndodhja
Landouzy-la-Cour is located in Franca
Landouzy-la-Cour
Landouzy-la-Cour
49°50′51″V 3°59′01″L / 49.8475°V 3.9836111111111°L / 49.8475; 3.9836111111111Koordinatat: 49°50′51″V 3°59′01″L / 49.8475°V 3.9836111111111°L / 49.8475; 3.9836111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.12 km2
Popullsia 195 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02140
INSEE 02404


Landouzy-la-Cour është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Landouzy-la-Cour ka një popullsi prej 195 banorë dhe sipërfaqe 10.12 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Landouzy-la-Cour – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale