Landouzy-la-Ville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Landouzy-la-Ville
Komunë
noform
Pamje nga Landouzy-la-Ville
Vendndodhja
Landouzy-la-Ville is located in Franca
Landouzy-la-Ville
Landouzy-la-Ville
49°51′40″V 4°02′55″L / 49.861111111111°V 4.0486111111111°L / 49.861111111111; 4.0486111111111Koordinatat: 49°51′40″V 4°02′55″L / 49.861111111111°V 4.0486111111111°L / 49.861111111111; 4.0486111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.76 km2
Popullsia 582 banorë
Dendësia 37 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02140
INSEE 02405


Landouzy-la-Ville është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Landouzy-la-Ville ka një popullsi prej 582 banorë dhe sipërfaqe 15.76 km², me një dendësi prej 37 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Landouzy-la-Ville – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale