Landricourt, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Landricourt
Komunë
noform
Pamje nga Landricourt
Vendndodhja
Landricourt is located in Franca
Landricourt
Landricourt
49°30′30″V 3°22′00″L / 49.508333333333°V 3.3666666666667°L / 49.508333333333; 3.3666666666667Koordinatat: 49°30′30″V 3°22′00″L / 49.508333333333°V 3.3666666666667°L / 49.508333333333; 3.3666666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.83 km2
Popullsia 139 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02380
INSEE 02406


Landricourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Landricourt ka një popullsi prej 139 banorë dhe sipërfaqe 5.83 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Landricourt (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale