Laniscourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Laniscourt
Komunë
noform
Pamje nga Laniscourt
Vendndodhja
Laniscourt is located in Franca
Laniscourt
Laniscourt
49°32′56″V 3°32′35″L / 49.548888888889°V 3.5430555555556°L / 49.548888888889; 3.5430555555556Koordinatat: 49°32′56″V 3°32′35″L / 49.548888888889°V 3.5430555555556°L / 49.548888888889; 3.5430555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3 km2
Popullsia 171 banorë
Dendësia 57 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02000
INSEE 02407


Laniscourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Laniscourt ka një popullsi prej 171 banorë dhe sipërfaqe 3 km², me një dendësi prej 57 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Laniscourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale