Latilly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Latilly
Komunë
noform
Pamje nga Latilly
Vendndodhja
Latilly is located in Franca
Latilly
Latilly
49°09′15″V 3°18′37″L / 49.154166666667°V 3.3102777777778°L / 49.154166666667; 3.3102777777778Koordinatat: 49°09′15″V 3°18′37″L / 49.154166666667°V 3.3102777777778°L / 49.154166666667; 3.3102777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.32 km2
Popullsia 211 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02210
INSEE 02411


Latilly është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Latilly ka një popullsi prej 211 banorë dhe sipërfaqe 9.32 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Latilly – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale