Launoy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Launoy
Komunë
noform
Pamje nga Launoy
Vendndodhja
Launoy is located in Franca
Launoy
Launoy
49°15′50″V 3°24′02″L / 49.263888888889°V 3.4005555555556°L / 49.263888888889; 3.4005555555556Koordinatat: 49°15′50″V 3°24′02″L / 49.263888888889°V 3.4005555555556°L / 49.263888888889; 3.4005555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.1 km2
Popullsia 102 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02210
INSEE 02412


Launoy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Launoy ka një popullsi prej 102 banorë dhe sipërfaqe 9.1 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Launoy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale