Laura Flores

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Laura Flores

Laura Flores (Reynosa, Tamaulipas ; 23 gusht 1963). Është nja aktore, këngëtare dhe prezantuese meksikane. Konsideruar si një ndër aktoret më të mira të dramës.

Laura filloi karrierën e saj artistike me grupin Hermanos y Amigos. Grupi filloi turne në Meksiko, Holandë, Gjermani dhe Spanjë për tre vjet. Më pas ajo vendosi që të fillonte karrierën si aktore në Centro de Educación Artística de Televisa (CEA). Miku i saj më i mirë Felipe Welch, dashuria e saj e madhe Alejandro González, i dhanë mundësin për të luajtur në telenovelën El Combate, bashkë me Ignacio López Tarso.

Martuar me :

  • Sergio Facchelli (1986–1989) (divorcuar)
  • Jose Ramon Diez (? - 2007) (divorcuar) 4 fëmije
  • Miguel Duran (? - ?) (divorcuar)

Tashme jeton me fëmijët e saj José Ramón dhe dy vajzat Danielle, María del Cielo.

Filmografía[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

]