En nombre del amor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

En Nombre del Amor (sq. Në emër të dashurisë) është një telenovelë meksikane e transmetuar më 13 tetor 2008, dhe ka filluar xhirimet me 4 gusht 2008. Ajo është një version i ri i telenovelës Cadenas de Amargura, prodhim meksikan i vitit 1991. Është një prodhim i Carlos Moreno me regjisore Karina Duprez dhe shkrimtar Cuauhtémoc Blanco dhe përshtatur nga Martha Carrillo. Kolona zanore e filmit është kënduar nga Laura Pausini me këngën "Invece no".

Protagonistët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Victoria Ruffo si Macarena Espinoza de los Monteros (Motra e Javier dhe Carlota. Nëna e vërtetë e Palomës. Lidhur dikur me dhe vritet nga Carlota)
  • Arturo Peniche si Cristóbal Gamboa / At Juan (Babai i vertete i Palomës, prifti i ri i Real del Monte. Lidhur dikur me Macarena)
  • Allisson Lozz si Paloma Espinoza de los Monteros (Vajzë e re dhe e lumtur, vajza e Macarena dhe Cristóbal, por adoptuar nga Javier dhe Sagrario. Lidhet me Injaki, pastaj me Emilianon. Shoqe e ngushtë me Lilianën)
  • Sebastian Zurita si Emiliano Sáenz Noriega / Ferrer Noriega (Njeri i nderuar. Gjoja biri i Rafaelit dhe Diana, por në të vërtetë biri i Orlandos me Diana. I dashuri i Rominës, por lidhet me Palomën)
  • Laura Flores si Camila Ríos (Nëna e Rominës, shoqe me Macarena. Lidhet me Rafaelon)
  • Zoraida Gómez si Liliana Martínez (shoqe me Palomën, armike e Rominës. Lidhet me Germán)
  • Ferdinando Valencia si Germán Altamirano
  • Pablo Magallanes si Aarón Eugenio Cortázar

Në role angatonisti[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Leticia Calderon si Carlota Espinoza de los Monteros (motra e Javier dhe Macarena, tutoria e Palomës. Lidhet me Cristóbal. E keqe dhe vrasëse)
  • Altair Jarabo si Romina Mondragón Ríos (vajza e Camila. Lidhet me Emilianon, dashnore e Germán. Shtarzënë me Germán, por i thotë të gjithëve që babai është Emiliano)

Kthim në telenovela:[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Të tjerë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]