Laval-en-Laonnois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Laval-en-Laonnois
Komunë
noform
Pamje nga Laval-en-Laonnois
Vendndodhja
Laval-en-Laonnois is located in Franca
Laval-en-Laonnois
Laval-en-Laonnois
49°30′03″V 3°35′44″L / 49.500833333333°V 3.5955555555556°L / 49.500833333333; 3.5955555555556Koordinatat: 49°30′03″V 3°35′44″L / 49.500833333333°V 3.5955555555556°L / 49.500833333333; 3.5955555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.51 km2
Popullsia 252 banorë
Dendësia 56 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02860
INSEE 02413


Laval-en-Laonnois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Laval-en-Laonnois ka një popullsi prej 252 banorë dhe sipërfaqe 4.51 km², me një dendësi prej 56 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Laval-en-Laonnois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale