Laversine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Laversine
Komunë
noform
Pamje nga Laversine
Vendndodhja
Laversine is located in Franca
Laversine
Laversine
49°21′04″V 3°10′12″L / 49.351111111111°V 3.17°L / 49.351111111111; 3.17Koordinatat: 49°21′04″V 3°10′12″L / 49.351111111111°V 3.17°L / 49.351111111111; 3.17
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.22 km2
Popullsia 168 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02600
INSEE 02415


Laversine është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Laversine ka një popullsi prej 168 banorë dhe sipërfaqe 7.22 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Laversine – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale