Layal Abboud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Lajal Abbud (Arabisht ليال عبود, layāl ʿab'boud; e lindur më 15 Maj 1982) është një këngëtare libaneze e muzikës pop, po që interpreton gjithashtu muzikë popullore zbavitëse. Ajo është gjithashtu poete balerinë, modele, si dhe myslimanee humanitare dhe grua biznesmene.[1][2][3]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Layal Abboud". insight-egypt.com. Insight Publishing House Limited, UK. Arkivuar nga origjinali më 12 tetor 2018. Marrë më 24 gusht 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Layal Abboud: The unworthy recipient of a cultural award". now.mmedia.me. The NOW team. Arkivuar nga origjinali më 26 dhjetor 2018. Marrë më 23 gusht 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "ليال عبود - Layal Abboud". معلومات السيرة الذاتية، قصة حياة المشاهير. knopedia.com. Arkivuar nga origjinali më 26 dhjetor 2018. Marrë më 23 gusht 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]