Le Catelet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Catelet
Komunë
noform
Pamje nga Le Catelet
Stema_figura
Vendndodhja
Le Catelet is located in Franca
Le Catelet
Le Catelet
50°00′08″V 3°14′39″L / 50.002222222222°V 3.2441666666667°L / 50.002222222222; 3.2441666666667Koordinatat: 50°00′08″V 3°14′39″L / 50.002222222222°V 3.2441666666667°L / 50.002222222222; 3.2441666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.41 km2
Popullsia 197 banorë
Dendësia 480 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02420
INSEE 02143


Le Catelet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Le Catelet ka një popullsi prej 197 banorë dhe sipërfaqe 0.41 km², me një dendësi prej 480 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Catelet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale