Le Hérie-la-Viéville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Hérie-la-Viéville
Komunë
noform
Pamje nga Le Hérie-la-Viéville
Vendndodhja
Le Hérie-la-Viéville is located in Franca
Le Hérie-la-Viéville
Le Hérie-la-Viéville
49°49′20″V 3°38′41″L / 49.822222222222°V 3.6447222222222°L / 49.822222222222; 3.6447222222222Koordinatat: 49°49′20″V 3°38′41″L / 49.822222222222°V 3.6447222222222°L / 49.822222222222; 3.6447222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.27 km2
Popullsia 239 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02120
INSEE 02379


Le Hérie-la-Viéville është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Le Hérie-la-Viéville ka një popullsi prej 239 banorë dhe sipërfaqe 9.27 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Hérie-la-Viéville – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale