Le Nouvion-en-Thiérache

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Nouvion-en-Thiérache
Komunë
noform
Pamje nga Le Nouvion-en-Thiérache
Stema_figura
Vendndodhja
Le Nouvion-en-Thiérache is located in Franca
Le Nouvion-en-Thiérache
Le Nouvion-en-Thiérache
50°01′02″V 3°47′06″L / 50.017222222222°V 3.785°L / 50.017222222222; 3.785Koordinatat: 50°01′02″V 3°47′06″L / 50.017222222222°V 3.785°L / 50.017222222222; 3.785
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.42 km2
Popullsia 2792 banorë
Dendësia 58 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02170
INSEE 02558


Le Nouvion-en-Thiérache është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Le Nouvion-en-Thiérache ka një popullsi prej 2792 banorë dhe sipërfaqe 48.42 km², me një dendësi prej 58 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Nouvion-en-Thiérache – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale