Le Plessier-Huleu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Plessier-Huleu
Komunë
noform
Pamje nga Le Plessier-Huleu
Vendndodhja
Le Plessier-Huleu is located in Franca
Le Plessier-Huleu
Le Plessier-Huleu
49°14′19″V 3°20′41″L / 49.238611111111°V 3.3447222222222°L / 49.238611111111; 3.3447222222222Koordinatat: 49°14′19″V 3°20′41″L / 49.238611111111°V 3.3447222222222°L / 49.238611111111; 3.3447222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.2 km2
Popullsia 75 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02210
INSEE 02606


Le Plessier-Huleu është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Le Plessier-Huleu ka një popullsi prej 75 banorë dhe sipërfaqe 5.2 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Plessier-Huleu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale