Le Sourd

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Le Sourd
Komunë
noform
Pamje nga Le Sourd
Vendndodhja
Le Sourd is located in Franca
Le Sourd
Le Sourd
49°51′39″V 3°44′55″L / 49.860833333333°V 3.7486111111111°L / 49.860833333333; 3.7486111111111Koordinatat: 49°51′39″V 3°44′55″L / 49.860833333333°V 3.7486111111111°L / 49.860833333333; 3.7486111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.36 km2
Popullsia 167 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02140
INSEE 02731


Le Sourd është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Le Sourd ka një popullsi prej 167 banorë dhe sipërfaqe 7.36 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Le Sourd – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale