Lehaucourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lehaucourt
Komunë
noform
Pamje nga Lehaucourt
Vendndodhja
Lehaucourt is located in Franca
Lehaucourt
Lehaucourt
49°55′11″V 3°16′46″L / 49.919722222222°V 3.2794444444444°L / 49.919722222222; 3.2794444444444Koordinatat: 49°55′11″V 3°16′46″L / 49.919722222222°V 3.2794444444444°L / 49.919722222222; 3.2794444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.37 km2
Popullsia 917 banorë
Dendësia 98 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02420
INSEE 02374


Lehaucourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Lehaucourt ka një popullsi prej 917 banorë dhe sipërfaqe 9.37 km², me një dendësi prej 98 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lehaucourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale