Lemé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lemé
Komunë
noform
Pamje nga Lemé
Stema_figura
Vendndodhja
Lemé is located in Franca
Lemé
Lemé
49°50′16″V 3°45′50″L / 49.837777777778°V 3.7638888888889°L / 49.837777777778; 3.7638888888889Koordinatat: 49°50′16″V 3°45′50″L / 49.837777777778°V 3.7638888888889°L / 49.837777777778; 3.7638888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.36 km2
Popullsia 444 banorë
Dendësia 39 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02140
INSEE 02416
Faqja Zyrtare http://www.communedeleme.com


Lemé është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Lemé ka një popullsi prej 444 banorë dhe sipërfaqe 11.36 km², me një dendësi prej 39 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lemé – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale