Lempire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lempire
Komunë
noform
Pamje nga Lempire
Vendndodhja
Lempire is located in Franca
Lempire
Lempire
49°59′33″V 3°10′21″L / 49.9925°V 3.1725°L / 49.9925; 3.1725Koordinatat: 49°59′33″V 3°10′21″L / 49.9925°V 3.1725°L / 49.9925; 3.1725
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.62 km2
Popullsia 99 banorë
Dendësia 38 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02420
INSEE 02417


Lempire është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Lempire ka një popullsi prej 99 banorë dhe sipërfaqe 2.62 km², me një dendësi prej 38 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lempire – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale