Leonel Vangioni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Leonel Vangioni
Të dhënat vetjake
Emri i plotëLeonel Jesús Vangioni
Datëlindja (1987-05-05) 5 maj 1987 (36 vjeç)
VendlindjaVilla Constitución, Argjentina
Gjatësia1.80 m (5 ft 11 in)
PozicioniMbrojtës
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Milan
Numri21
Karriera me të rinjtë
Newell's Old Boys
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2006–2012Newell's Old Boys157(7)
2013–2016River Plate79(5)
2016–Milan15(0)
Karriera ndërkombëtare
Argjentina U20
2009–2014Argjentina3(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase – redaktuar më 5 Qershor 2017
‡ Ndeshjet dhe golat me ekipin kombëtar të redaktuar më 14 Tetor 2014

Leonel Jesús Vangioni (lindur më 5 maj 1987) është një futbollist argjentinas i cili aktualisht luan në Serie A për klubin italian A.C. Milan.[1]

Trofe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Klub[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

River Plate
Milan

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Calendario e Risultati | Stagione 2016-17 | 20^ Giornata" (në italisht). Lega Serie A. 16 janar 2017. Arkivuar nga origjinali më 17 janar 2017. Marrë më 16 janar 2017.