Lerzy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lerzy
Komunë
noform
Pamje nga Lerzy
Vendndodhja
Lerzy is located in Franca
Lerzy
Lerzy
49°56′44″V 3°53′17″L / 49.945555555556°V 3.8880555555556°L / 49.945555555556; 3.8880555555556Koordinatat: 49°56′44″V 3°53′17″L / 49.945555555556°V 3.8880555555556°L / 49.945555555556; 3.8880555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.54 km2
Popullsia 211 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02260
INSEE 02418


Lerzy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Lerzy ka një popullsi prej 211 banorë dhe sipërfaqe 11.54 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lerzy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale