Les Autels

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Les Autels
Komunë
noform
Pamje nga Les Autels
Vendndodhja
Les Autels is located in Franca
Les Autels
Les Autels
49°45′49″V 4°13′30″L / 49.763611111111°V 4.225°L / 49.763611111111; 4.225Koordinatat: 49°45′49″V 4°13′30″L / 49.763611111111°V 4.225°L / 49.763611111111; 4.225
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.99 km2
Popullsia 74 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02360
INSEE 02038


Les Autels është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Les Autels ka një popullsi prej 74 banorë dhe sipërfaqe 5.99 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Les Autels (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale