Leschelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Leschelle
Komunë
noform
Pamje nga Leschelle
Vendndodhja
Leschelle is located in Franca
Leschelle
Leschelle
49°57′31″V 3°46′14″L / 49.958611111111°V 3.7705555555556°L / 49.958611111111; 3.7705555555556Koordinatat: 49°57′31″V 3°46′14″L / 49.958611111111°V 3.7705555555556°L / 49.958611111111; 3.7705555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.69 km2
Popullsia 285 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02170
INSEE 02419


Leschelle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Leschelle ka një popullsi prej 285 banorë dhe sipërfaqe 14.69 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Leschelle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale