Lesdins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lesdins
Komunë
noform
Pamje nga Lesdins
Vendndodhja
Lesdins is located in Franca
Lesdins
Lesdins
49°53′49″V 3°19′38″L / 49.896944444444°V 3.3272222222222°L / 49.896944444444; 3.3272222222222Koordinatat: 49°53′49″V 3°19′38″L / 49.896944444444°V 3.3272222222222°L / 49.896944444444; 3.3272222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.63 km2
Popullsia 835 banorë
Dendësia 79 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02100
INSEE 02420


Lesdins është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Lesdins ka një popullsi prej 835 banorë dhe sipërfaqe 10.63 km², me një dendësi prej 79 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lesdins – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale