Lesges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lesges
Komunë
noform
Pamje nga Lesges
Vendndodhja
Lesges is located in Franca
Lesges
Lesges
49°18′24″V 3°30′26″L / 49.306666666667°V 3.5072222222222°L / 49.306666666667; 3.5072222222222Koordinatat: 49°18′24″V 3°30′26″L / 49.306666666667°V 3.5072222222222°L / 49.306666666667; 3.5072222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.65 km2
Popullsia 81 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02220
INSEE 02421


Lesges është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Lesges ka një popullsi prej 81 banorë dhe sipërfaqe 6.65 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lesges – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale