Lesquielles-Saint-Germain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lesquielles-Saint-Germain
Komunë
noform
Pamje nga Lesquielles-Saint-Germain
Vendndodhja
Lesquielles-Saint-Germain is located in Franca
Lesquielles-Saint-Germain
Lesquielles-Saint-Germain
49°55′53″V 3°37′15″L / 49.931388888889°V 3.6208333333333°L / 49.931388888889; 3.6208333333333Koordinatat: 49°55′53″V 3°37′15″L / 49.931388888889°V 3.6208333333333°L / 49.931388888889; 3.6208333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.21 km2
Popullsia 817 banorë
Dendësia 50 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02120
INSEE 02422


Lesquielles-Saint-Germain është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Lesquielles-Saint-Germain ka një popullsi prej 817 banorë dhe sipërfaqe 16.21 km², me një dendësi prej 50 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lesquielles-Saint-Germain – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale