Leuilly-sous-Coucy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Leuilly-sous-Coucy
Komunë
noform
Pamje nga Leuilly-sous-Coucy
Vendndodhja
Leuilly-sous-Coucy is located in Franca
Leuilly-sous-Coucy
Leuilly-sous-Coucy
49°28′44″V 3°21′30″L / 49.478888888889°V 3.3583333333333°L / 49.478888888889; 3.3583333333333Koordinatat: 49°28′44″V 3°21′30″L / 49.478888888889°V 3.3583333333333°L / 49.478888888889; 3.3583333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.69 km2
Popullsia 395 banorë
Dendësia 31 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02380
INSEE 02423


Leuilly-sous-Coucy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Leuilly-sous-Coucy ka një popullsi prej 395 banorë dhe sipërfaqe 12.69 km², me një dendësi prej 31 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Leuilly-sous-Coucy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale