Leury

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Leury
Komunë
noform
Pamje nga Leury
Vendndodhja
Leury is located in Franca
Leury
Leury
49°25′51″V 3°20′12″L / 49.430833333333°V 3.3366666666667°L / 49.430833333333; 3.3366666666667Koordinatat: 49°25′51″V 3°20′12″L / 49.430833333333°V 3.3366666666667°L / 49.430833333333; 3.3366666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.69 km2
Popullsia 106 banorë
Dendësia 29 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02880
INSEE 02424


Leury është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Leury ka një popullsi prej 106 banorë dhe sipërfaqe 3.69 km², me një dendësi prej 29 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Leury – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale