Leuze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Leuze
Komunë
noform
Pamje nga Leuze
Vendndodhja
Leuze is located in Franca
Leuze
Leuze
49°51′05″V 4°09′42″L / 49.851388888889°V 4.1616666666667°L / 49.851388888889; 4.1616666666667Koordinatat: 49°51′05″V 4°09′42″L / 49.851388888889°V 4.1616666666667°L / 49.851388888889; 4.1616666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.19 km2
Popullsia 168 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02500
INSEE 02425


Leuze është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Leuze ka një popullsi prej 168 banorë dhe sipërfaqe 10.19 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Leuze (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale