Levergies

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Levergies
Komunë
noform
Pamje nga Levergies
Vendndodhja
Levergies is located in Franca
Levergies
Levergies
49°55′38″V 3°18′46″L / 49.927222222222°V 3.3127777777778°L / 49.927222222222; 3.3127777777778Koordinatat: 49°55′38″V 3°18′46″L / 49.927222222222°V 3.3127777777778°L / 49.927222222222; 3.3127777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.67 km2
Popullsia 567 banorë
Dendësia 74 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02420
INSEE 02426


Levergies është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Levergies ka një popullsi prej 567 banorë dhe sipërfaqe 7.67 km², me një dendësi prej 74 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Levergies – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale