Lhuys

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lhuys
Komunë
noform
Pamje nga Lhuys
Stema_figura
Vendndodhja
Lhuys is located in Franca
Lhuys
Lhuys
49°16′50″V 3°33′18″L / 49.280555555556°V 3.555°L / 49.280555555556; 3.555Koordinatat: 49°16′50″V 3°33′18″L / 49.280555555556°V 3.555°L / 49.280555555556; 3.555
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.95 km2
Popullsia 147 banorë
Dendësia 30 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02220
INSEE 02427


Lhuys është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Lhuys ka një popullsi prej 147 banorë dhe sipërfaqe 4.95 km², me një dendësi prej 30 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lhuys – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale