Jump to content

Lichans-Sunhar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Leshan-Zunharrë
Lexantzü-Zünharre (Ocitanisht)
Lichans-Sunhar (Frëngjisht)
Kisha në Leshan
Kisha në Leshan
VendiFranca
Sipërfaqja
1
3.430 km2 (1.324 sq mi)
Popullsia
 (Janar 2020)
86
 • Dendësia25/km2 (65/sq mi)
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
1 French Land Register data, which excludes lakes, ponds, glaciers > 1 km2 (0.386 sq mi or 247 acres) and river estuaries.

Lichans-Sunhar ( shqiptimi frëngjisht: [liʃɑ̃s synaʁ] ; Baskisht: Lexantzü-Zünharre ; Shqip: Leshan-Zunharra ) është një komunëdepartamentin Pyrenees-AtlantiquesFrancën jugperëndimore.

Ndodhet në ish-provincën Sulë dhe ka një kishë romane të shekullit të 12-të.

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]