Liesse-Notre-Dame

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Liesse-Notre-Dame
Komunë
noform
Pamje nga Liesse-Notre-Dame
Stema_figura
Vendndodhja
Liesse-Notre-Dame is located in Franca
Liesse-Notre-Dame
Liesse-Notre-Dame
49°36′34″V 3°48′16″L / 49.609444444444°V 3.8044444444444°L / 49.609444444444; 3.8044444444444Koordinatat: 49°36′34″V 3°48′16″L / 49.609444444444°V 3.8044444444444°L / 49.609444444444; 3.8044444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.96 km2
Lartësia 73 m (m.n.d.)
Popullsia 1307 banorë
Dendësia 131 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02350
INSEE 02430


Liesse-Notre-Dame është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Liesse-Notre-Dame ka një popullsi prej 1307 banorë dhe sipërfaqe 9.96 km², me një dendësi prej 131 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Liesse-Notre-Dame – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale