Liez, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Liez
Qytet
Vendndodhja
Liez is located in Franca
Liez
Liez
49°41′27″V 3°17′27″L / 49.690833333333°V 3.2908333333333°L / 49.690833333333; 3.2908333333333Koordinatat: 49°41′27″V 3°17′27″L / 49.690833333333°V 3.2908333333333°L / 49.690833333333; 3.2908333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.45 km2
Dendësia 77 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02431


Liez është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Liez ka një popullsi prej 422 banorë dhe sipërfaqe 5.45 km², me një dendësi prej 77 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Liez (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale