Jump to content

Liga e Tretë e Malit të Zi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Liga e Tretë e Malit të Zi në futboll (malazeze: Treća crnogorska fudbalska liga — 3. CFL) është liga e tretë dhe e fundit futbollistikeMal të Zi. Liga është e ndarë në tre rajone: Rajoni Jugor, Rajoni Qëndror dhe Rajoni Verior. Klubet e parë kualifikohen në Ligën e Dytë të Malit të Zi.

Shiko dhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]