Limé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Limé
Komunë
noform
Pamje nga Limé
Vendndodhja
Limé is located in Franca
Limé
Limé
49°19′18″V 3°32′53″L / 49.321666666667°V 3.5480555555556°L / 49.321666666667; 3.5480555555556Koordinatat: 49°19′18″V 3°32′53″L / 49.321666666667°V 3.5480555555556°L / 49.321666666667; 3.5480555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.55 km2
Popullsia 186 banorë
Dendësia 34 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02220
INSEE 02432


Limé është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Limé ka një popullsi prej 186 banorë dhe sipërfaqe 5.55 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Limé – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale