Lisiça

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lisiça
Fshat
Vendndodhja
Lisiça is located in Maqedonia e Veriut
Lisiça
Lisiça
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vardar
Lartësia 332 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1413
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 40′ 32″ Veri

21° 36′ 30″ Lindje

Popullsia 159 banorë (2002)

ka nje gjeografi te pasur me kodra e liqene te thella