Lislet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lislet
Komunë
noform
Pamje nga Lislet
Vendndodhja
Lislet is located in Franca
Lislet
Lislet
49°41′11″V 4°01′17″L / 49.686388888889°V 4.0213888888889°L / 49.686388888889; 4.0213888888889Koordinatat: 49°41′11″V 4°01′17″L / 49.686388888889°V 4.0213888888889°L / 49.686388888889; 4.0213888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.2 km2
Popullsia 239 banorë
Dendësia 29 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02340
INSEE 02433


Lislet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Lislet ka një popullsi prej 239 banorë dhe sipërfaqe 8.2 km², me një dendësi prej 29 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lislet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale