Lista e episodeve të Game of Thrones

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Game of Thrones 2011 logo.svg

Game of Thrones është një seri televizive dramë dhe fantazi i krijuar nga David Benioff dhe D. B. Weiss dhe është shfaqur si premierë në HBO prej më 17 prill, 2011.

Përmbledhja e serive[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sezoni Episodet Për herë të parë u transmetua
Transmetimi i parë Transmetimi i fundit
1 10 17 Prill, 2011 (2011-04-17) Qershor 19, 2011 (2011-06-19)
2 10 1 Prill, 2012 (2012-04-01) Qershor 3, 2012 (2012-06-03)
3 10 31 Mars, 2013 (2013-03-31) Qershor 9, 2013 (2013-06-09)
4 10 6 Prill, 2014 (2014-04-06) Qershor 15, 2014 (2014-06-15)
5 10 12 Prill, 2015 (2015-04-12) Qershor 14, 2015 (2015-06-14)

Episodet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sezoni 1 (2011)[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sezoni 2 (2012)[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sezoni 3 (2013)[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sezoni 4 (2014)[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sezoni 5 (2015)[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Rënditjet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]