Lizy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lizy
Komunë
noform
Pamje nga Lizy
Vendndodhja
Lizy is located in Franca
Lizy
Lizy
49°30′47″V 3°28′55″L / 49.513055555556°V 3.4819444444444°L / 49.513055555556; 3.4819444444444Koordinatat: 49°30′47″V 3°28′55″L / 49.513055555556°V 3.4819444444444°L / 49.513055555556; 3.4819444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.73 km2
Popullsia 268 banorë
Dendësia 72 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02320
INSEE 02434


Lizy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Lizy ka një popullsi prej 268 banorë dhe sipërfaqe 3.73 km², me një dendësi prej 72 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lizy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale